Uppfödare nytt 2022


Här presenteras uppfödare av shiba som är medlemmar i svenska rasklubben shiba-no-kai


Är Du medlem i Shiba-No-Kai och shibauppfödare vill du synas på denna sida. Kontakta Webbmaster.

Kennel Aangenaam

Paula & Daniel Granqvist

Örebro

019-6114251 0730-302 556

Hemsida

Kennel Explorer's

Birgit Hillerby-Eriksson

Huddinge

08-711 10 48,

070-511 10 48

Hemsida

Kennel Lovlycke

AnnSofie och Tove Lovlycke

Gnarp

Första kontakt sker via mejl!

kontakt@lovlyckes.se

Hemsida

Kennel Posh

Inger Persson

Anne Liljeberg

Bunkeflostrand

Tel 0708169435 eller 040-150574

Hemsida


Kennel Yukiyo 

Helene Geisenius

Eksjö 

070-975 67 80

helle0309@gmail.com

Kennel Asai

Malin Josefsson

Glimåkra

malin.josefsson@hotmail.se

Hemsida

Forslyckans Kennel

Helena Lundell

Oskarström

070-750 19 45


Kennel Mazzametass

Beth Lundmark

Odensbacken

070-28 78 462

Hemsida


Kennel Rollick's

Charlotta Mellin

Nyköping

070-6785763

Hemsida

Kennel Beninakamas

Lotta Arborelius

Tyresö

lotta.Arborelius@ki.se

070-2472725

Kennel Ikigaiinu

Annie Savinen

Risögrund

0738188560

Hemsida


Kennel Noven's

Elisabeth Novèn Bäckström

& Lars Bäckström Vellinge

0707523989

0707520441

Hemsida

Kennel Shibajoy

Helena & Mikael Örtevall

Västerås

Telefon 0709-643764

shibajoy@telia.com


Kennel Caccia

Katja Sjöberg

Oxie

katja@caccia.se

0704-747885

Hemsida

Kennel JBAX

Britt-Marie &

Johan Andersson

Fjärås

0709-648 585

Kennel Okami's

Helena Skoglundh

Säffle

070-6233116

Hemsida


Kennel Tussilago

Susann Larsson

Motala

Susieopujo@gmail.com 

Mobil 0722-311006

Kennel Chonix

Annika Mårtensson

Malmö

040-96 66 48

Hemsida

Kennel Kringelmyras

Helene Skilström

Nyahammar

0240-640875

0736565767

Hemsida

Kennel Parnassos

Aina Johansson Örkelljunnga

parnassos@telia.com

tel 070-5900636

Ann Charlotte Wienberg Malmö

tel 070-3977137

Kennel Urban Dawgs 

Urban Stenberg

Kvänum

u.stenberg@proton.me

Mobil 0767 77 44 00

Hemsida